Kur'an ve Arapça Eğitimi

تعليم القران الكريم واللغة العربية

SORU 55: ALLAH YAHUDİLERE NİÇİN KIZMIŞTIR ?

Nisa suresi / 161,162

Yasak olduğu halde faiz almalarından dolayı ve haksız yere insanların mallarını yemelerinden dolayı , içlerinden inkar edenlere acı azap hazırladık. Fakat içlerinden ilimde derinleşmiş olan müminler , sana indirilene ve senden önce indirilene inanırlar , namazı kılanlar ,zekatı verenler, Allah’a ve ahiret gününe inananlara büyük bir ödül vereceğiz .

Casiye suresi / 16,17

Biz İsrail oğullarına kitap , hükümranlık ve peygamberlik verdik , güzel rızklar da verdik   ve onları insanlara üstün kıldık , din konusunda açık kanıtlar verdik . Kendilerine bilgi geldikten sonra , sadece aralarındaki çekemezlik yüzünden ayrılığa düştüler. Şüphesiz Rabb’in kıyamet günü , ayrılığa düştükleri şeylerde onlar arasında hüküm verecektir .

Neml suresi 76,77

Bu Kuran , İsrail oğullarına , kendilerinin ayrılığa düştükleri şeylerin çoğunu anlatmaktadır ve şüphesiz O, müminlere bir yol gösterici ve Rahmettir.

Nisa suresi 156..158

Kafirlik suçundan ve Meryem’e büyük bir iftira atmalarından ve Allah’ın elçisi Meryem’in oğlu Mesih İsa biz öldürdük demelerinden dolayı , Oysa onu öldürmediler ve asmadılar ,fakat kendilerine benzer gösterdi , onun hakkında ayrılığa düşenler tam bir kuşku içindedirler , kesin bilgileri yoktur . sadece zan (tahmin) ediyorlar , Onu gerçekten öldürmediler , Allah Onu kendisine doğru çekip kaldırdı , Allah daima üstündür (Aziz) , Hüküm ve hikmet sahibidir .

 

Bakara Suresi 74

Sonra bunun ardından yine kalbleriniz katılaştı, şimdi onlar, taş gibi, hatta daha da katıdır. Çünkü öyle taş var ki, içinden ırmaklar fışkırır, öylesi var ki çatlar da bağrından su kaynar, öylesi de var ki, Allah korkusundan aşağı düşer . Allah yaptıklarından haberdardır.

 

Bakara Suresi 100

Ne zaman bir ahit ( antlaşma ) yaptılarsa, onlardan bir grup o anlaşmayı bozup attılar. Zaten çoğu inanmazlar.

İSLAM DİNİMİZİ TANIYALIM KİTABINI ONLINE OKUYUN