Kur'an ve Arapça Eğitimi

تعليم القران الكريم واللغة العربية

SORU 4: ALLAH’IN RAHMETİNDEN ÜMİDİNİ KESEN KİMDİR?

Yusuf suresi / 87

(Hz. Yakup) çocuklarına seslenerek ,”Ey oğullarım , gidin Yusuf’u ve kardeşini araştırın ve Allah’ın rahmetinden umut kesmeyin . Şüphesiz kafir insanlardan başka kimse Allah’ın rahmetinden umudunu kesmez !

Ankebut suresi /10

Allah’ın ayetleri inkar edenler ve O’nunla buluşmayı ummayanlar artık bunlar benim rahmetimden ümidi kesmişlerdir ve onlar için acı bir azap vardır .

Şuara suresi / 61,62

İki gurup ( Hz. Musa ve Firavun ’un adamları) yaklaşıp birbirini görünce , Musa’nın adamları “Mutlaka yakalanacağız !” dediler . Hz. Musa “ Hayır .” dedi , Rabb’im benimle beraberdir , şüphesiz bana yol gösterecektir .

tövbe suresi /40         

Eğer siz peygambere destek vermezsiniz , bilin ki Allah ona destek verdi , hani yalnız iki kişiden biri olduğu halde , inkar edenler kendisini Mekke’den çıkardıkları sırada , ikisi mağaradayken arkadaşına “ üzülme ,Allah bizimle beraberdir !” diyordu .( işte o zaman ) Allah onun üzerine huzur ve güven duygusunu indirdi ve onu , sizin görmediğiniz askerlerle destekledi ve kafirlerin sözünü alçalttı ve Allah’ın sözünü yüceldi . Allah üstündür (Aziz) ve hikmet sahibidir .

İSLAM DİNİMİZİ TANIYALIM KİTABINI ONLINE OKUYUN