Kur'an ve Arapça Eğitimi

تعليم القران الكريم واللغة العربية

SORU 2 : KURAN’I OKUMAYAN SÜÇLÜ MÜ?

Ta Ha suresi / 99….101

Tarafımızdan sana bir zikir kitabı verdik , ondan uzak duran kıyamet gününde suç yüklemiş olur , bu yükü sonuna dek taşıyacaktır , bu onlar için kıyamet gününde kötü bir yüktür .

Kasas suresi / 85

Bu Kuran’ı sana farz kılan Allah , elbette seni de bir süre sonra tekrar canlandıracak , de ki : Rabb’im kimin hidayet yolunda ve kimin apaçık yanlış yolda olduğunu çok iyi biliyor .

Zührüf suresi / 43 … 45

Sana vahiy edilene sımsıkı sarıl , şüphesiz sen doğru yoldasın , bu kuran sana ve kavmine bir zikir kitabıdır ve ondan sorumlusunuz . Senden önce gönderdiğimiz peygamberlere sor ! Rahmandan başka İlahlara tapın dedik mi ?

Fussilet suresi / 41, 42

Kendilerine Kitap geldiğinde onu inkar edenler ( şüphesiz sonucuna     katlanacaklar ) halbuki O’ üstün (aziz ) bir kitaptır . Önünden de ardından da batıl inanç gelmez . O’ hikmet sahibi ve hamt edilen Allah tarafından indirilmiştir .

Munafikun suresi / 9

Ey iman edenler ! Malınızı ve çocuklarınızı Allah’ın zikrinden ( Kuran’ından) sizi uzaklaştırmasın , bunu yapanlar hüsrana uğrayacaklardır ( kaybedeceklerdir) .

Sad suresi / 29

Resulüm! Sana bu mübarek kitabı indirdik ki , ayetlerini düşünenlere ve akıllılara bir hatırlatmadır .

Zumer suresi / 55

Siz farkınızda olmadan , ansızın başınıza azap gelmeden önce Rabb’inizden size indirilenin en iyisini alın .

Zumer suresi / 18

Lafı dinleyip en iyisini alan kullarımı müjdele ! . İşte Allah’ın hidayeti kavuşan ve akıllı olan bunlardır.

Esra suresi/ 9,10

Şüphesiz bu Kuran en doğru yolu gösteriyor ve salih ameller ( iyi işler) yapan müminlere büyük ödül alacaklarını müjdeler ve Ahire ti inanmayanlara acı azap hazırladığımızı belirtir.

 

İSLAM DİNİMİZİ TANIYALIM KİTABINI ONLINE OKUYUN