Kur'an ve Arapça Eğitimi

تعليم القران الكريم واللغة العربية

SORU 11: Kuran da Rekarnasyon hakkında ayetler var mı?

Kuranda aşağıdaki ayetler, Rekarnasyon olmadığını açıkça ifade ediyor. Sayın hocam Yaşar Nuri Öztürk ile Rekarnasyon hariç her konuda yüzde yüz aynı fikirdeyim.

Aşağıda belirtilen Ayetler, yaratılıştan sonra öleceğimizi sonra kıyamet gününde tekrar derileceğimizi ve derilip ayağa kalktığımız zaman birbirlerimizi tanıyacağımızı, sanki bir saat uykuya dalmışız gibi, herkes hesap vereceğini, inanan ve iyi işler yapan cennete, inanmıyanlar veya kötü işler yapanlar cehenneme gideceklerdir. İnsanoğlu öldüğünde amel defterini kapanır ve kıyamet günü ruhlarımız eskimeyen, sonsuza dek dayanan bir vücuda barındırılacak (çiftleşecek), bu haliyle kimi cennete gider, kimi cehennemde süçü kadar kalır sonra cehennemden çıkar ve kurtulur. Ancak, Allahın düşmanları ve kötü işler yapanlar sonsuza dek cehennemde kalacaklardır.

Casiye suresi 26. ayeti

De ki, Allah sizi canlandırır sonra öldürür sonra sizi kıyamet gününde şüphesi olmayan mahşere toplar, lakin insanların çoğu bunu bilmezler.

Secde suresi 11. ayeti

De ki, Sizin için görevlendirilmiş ölüm Meleği canınızı alır, sonra Rabbinize dönersiniz.

Yunus suresi 45. ayet

Mahşer gününde, sanki bir saat kadar kaldıkları, birbirlerini tanıyorlar, Allahla buluşmayı inanmayanlar ve hidayeti erişmeyenler  kaybedecekler.

Müminun suresi 12-16. ayetleri

İnsanoğlu çamur türünden yarattık 12 sonra sağlam bir yerde sperm olarak onu yaptık 13 sonra spermi döllenmiş yumurta ( zigoyt) yaptık , zigotun kalbini yarattık (kan pıhtısı),kan pıhtısı kimiklere yarattık, kemikler etle kapladık, sonra onu başka bir canlı (benzeri olmayan bir canlı) yarattık, ey mübarek Allah yaratıcıların en iyisidir14 sonra , bunun ardında öleceksiniz sonra kıyamet (bas) gününde canlanacaksınız.

Bakara suresi 28. ayeti

Allahı nasıl inkar edersiniz ve siz ölüydünüz sizi canlandırdı sonra sizi öldürür sonra sizi canlandırır sonra ona dönersiniz.

Ğafir suresi 11. ayeti

Dedilerki, Rabbimiz iki defa öldürdün ve iki defa canlandırdın süçlarımızı  kabul ettik bunun bir çıkış yolu yok mu.

Zelzele suresi 6-8 . ayetler

O gün (kıyamet günü), insanlar perişan halde amelleri görmek için ayağa kalkarlar 6  Her kimse zerre kadar iyilik yapmışsa onu görecek 7 Her kimse zerre kadar şer (kötülük) yapmışsa onu görecek.

Rum suresi 55-56. ayet

kıyamet günü, caniler ( inanmamış insanlar) yalnız bir saat kaldıklarını yemin ederler, onlar daha önce de yalan söylerdi. Ancak iman ve ilim sahibi olanlar, siz Allahın yazdığı gibi kıyamet gününe kadar kaldınız , işte bu kıyamet günü, lakin siz bunu bilmiyordunuz derler.

Açıklama:

Gafir suresi 11. ayetine dayanarak  Kuranda Rekarnasyon var diyenlere sesleniyorum:

Dediler ki . Rabbimiz İki defa öldürdün ve iki defa yaşattın.......

İnsanlar tohum (Sperm ve yumurta) halindeyken kurana göre ölüdür. Bunu nerden biliyoruz? , ... çünkü kuran, içinde bütün tühumları barındıran toprak, yağmur yağmadan önce ölü toprak diyor halbuki içinde canlı tohumlar vardır. Yağmur yağdıktan sonra tohumlar toprağa kök saldıktan ve fidanı toprağı deldikten sonra canlı olarak kabul ediyor. Aynı şekilde, sperm ve yumurta döllenip rahime düşüp rahim cidarına asılıp kök salmadan önce kurana göre ölüdür, zigot ve alaka yani rahim cidarına asılıp mudğa yanı kalbı oluşan pıhtı embriyon olduktan sonra canlı olur. Böylece bulmaca çözüldü. tohum halindayken insan ölüdür, döllenip embriyon olduktan sonra canlı olur bu canlı bebek doğar sonra ölür sonra kıyamet günü tekrar canlanır, yani kuran dediği gibi, insan iki defa ölü ve iki defa canlı.

 

 

 


 


 

 

 

İSLAM DİNİMİZİ TANIYALIM KİTABINI ONLINE OKUYUN